Kontakt - Rent Me Car Najtańsza wypożyczalnia samochodów
Darmowe miejsce odbioru - znajduje się pod adresem: Gdańsk Główny ul. Aksamitna 9a
Infolinia czynna 24/7: +48 883-154-531
Wymagane dokumenty do wynajmu samochodu:
  • Prawo jazdy - z prawidłową datą ważności
  • Dowód osobisty - z prawidłową datą ważności.
250 km - dobowy limit kilometrów, który sumuje się na cały okres najmu.
Tankowanie - odbierasz i oddajesz samochód z takim samym poziomem paliwa.
Brak kaucji - jeśli zdecydujesz się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia nie musisz wpłacać kaucji za wynajęte auto.
Zniżki dla stałych klientów - jeśli jesteś u nas częściej możesz liczyć na rabaty i zniżki.
Przedłużenie wynajmu - jeśli potrzebujesz samochód na dłużej niż planowałeś na początku, zadzwoń do nas!
Podstawowe zasady:
Zakaz palenia wyrobów tytoniowych i e-papierosów w wynajętym samochodzie - za palenie w samochodzie grozi kara w wysokości 500 zł.
Jazda piracka - nie określamy limitu prędkości, ale za łamanie przepisów ruchu drogowego odpowiada Wynajmujący.
Czystość samochodu - dbając o najwyższą jakość świadczonych usług wydajemy czyste samochody i oczekujemy zwrotu pojazdu w takim samym stanie.
Szanuj wynajęty samochód - jazda do odcinki, palenie gumy, próba driftowania nie jest przez nas akceptowana w żadnej formie. Szanuj wynajęty samochód tak jak swój własny.
Oszustwa - każda próba oszustwa, kombinacji, nieuczciwości (używanie pojazdu nie zgodnie z przeznaczeniem) zostanie przez nas bardzo szybko zweryfikowana.
Najważniejsze - przestrzeganie zasad i szacunku skutkuje pełnym zadowoleniem obu stron i przyszłe rabaty.

Co jeśli spóźnię się z odbiorem, bądź zwrotem samochodu?

Prosimy tego nie robić ! Jeśli zajdzie wyjątkowa sytuacja, prosimy poinformować nas niezwłocznie telefonicznie, na numer infolinii. W innym wypadku wypożyczalnia samochodów RENT ME CAR może nałożyć karę przewidzianą w OWU.

Jak mam zwrócić pojazd?

Przyjedź samochodem na wskazany adres w umowie najmu. Samochód możesz zwrócić wcześniej, lecz nie później niż do czasu określonego w umowie najmu. Umyj i zatankuj wcześniej auto, a następnie sprawdź z pracownikiem wypożyczalni samochodów RENT ME CAR czy nie ma żadnych uszkodzeń samochodu, zarówno zewnątrz jak i w wewnątrz. Zwróć kluczyki i dokumenty od auta. Wypożyczalnia samochodów RENT ME CAR nie odpowiada za rzeczy pozostawione w samochodzie, po jego zwrocie.

Co to są dodatki?

W celu świadczenia najlepszych usług, przygotowaliśmy dla naszych klientów dodatkowe opcje, które można wybrać do wynajętego samochodu, takie jak fotelik dla dziecka, nawigacja GPS, możliwość oddania brudnego auta, czy wyjazd samochodem poza granice Polski do krajów UE.

Czy samochody mają opony zimowe i letnie?

Wszystkie nasze pojazdy w okresie od 1 listopada do 31 marca jeżdżą na oponach zimowych, poza tym okresem, samochody są na oponach letnich.

Czy mogę przewozić w samochodzie zwierzęta?

Tak, pod warunkiem, że będą one zamknięte w odpowiednich pojemnikach do przewożenia zwierząt oraz auto nie przejdzie zapachem zwierzaka. W innym przypadku, na Najemcę zostanie nałożona opłata za sprzątanie samochodu, bądź pranie tapicerki.

Czy mogę palić w samochodzie?

Ogólne warunki umowy, kategorycznie zabraniają palenia w samochodzie papierosów, papierosów elektronicznych i wszelkich podobnych wyrobów nikotynowych.. Za złamanie tego zapisu, Najemca zostanie obciążony karą. Nasze samochody posiadają czujniki odpowiedzialne za wykrywanie dymu z papierosa.

Co w przypadku gdy samochód się zepsuł, bądź miał udział w szkodzie i nie nadaje się do dalszej jazdy?

Jak najszybciej należy skontaktować się z wypożyczalnią samochodów, poinformować o fakcie awarii, bądź kolizji, a my udzielimy potrzebnej pomocy w postaci samochodu zastępczego.

Zostawiłem ważny przedmiot w samochodzie, co mam zrobić?

Skontaktuj się z wypożyczalnią samochodów RENT ME CAR jak najszybciej się da, a my zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby pomóc odnaleźć zagubiony przedmiot, lecz nie gwarantujemy odnalezienia przedmiotu i nie odpowiadamy, za rzeczy pozostawione w samochodzie.

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Co muszę zrobić, żeby wynająć auto w wypożyczalni samochodów w Gdańsku?

Aby wynająć auto w naszej wypożyczalni samochodów na terenie Gdańska i Trójmiasta wystarczy wybrać jedno z aut w zakładce samochody, a następnie określić czas najmu oraz miejsce odbioru i zwrotu pojazdu . Strona sama zapyta nas o potrzebne dodatki. Teraz trzeba wypełnić formularz kontaktowy i czekać na odpowiedź ze strony obsługi klienta, która potwierdzi rezerwację.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wynająć samochód?

Na etapie wynajmu, czyli odbioru samochodu wymagamy od Państwa następujących dokumentów:

  • Aktualne prawo jazdy, każdego z kierowców, upoważnionych do kierowania pojazdem
  • Paszport lub dowód osobisty ważny przez kolejne 6 miesięcy

UWAGA ! NIE AKCEPTUJEMY ZDJĘĆ DOKUMENTÓW.

W jakim muszę być wieku i ile lat posiadać prawo jazdy?

Warunkiem wynajmu samochodu jest ukończone 18 lat, oraz posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Czym różni się jazda samochodami z instalacją LPG?

W swojej ofercie wypożyczalni samochodów mamy dostępne auta benzynowe z instalacją LPG, dzięki której koszty eksploatacji wynajętego pojazdu znacznie się zmniejszają. Najemcę nie interesuje nic, poza tym, żeby zatankować samochód benzyną i gazem. Auto po przejechaniu około 1 kilometra, samoczynnie przełączy się na gaz po każdym uruchomieniu silnika , a Najemca odczuje różnicę dopiero gdy pojedzie zatankować pojazd, w postaci pieniędzy, które zaoszczędzi.

Jak tankować LPG?

Samochody z instalacją LPG posiadają dodatkowy korek wlewu gazu, za pomocą którego tankuje się auto gazem propan-butan. Zależnie od samochodu jaki wybierze Najemca, korek wlewu ukryty będzie pod klapką wlewu benzyny, bądź w tylnym zderzaku auta. Należy podjechać stroną, z której jest umieszczony korek wlewu pod dystrybutor, a następnie podpiąć pistolet do samochodu. Można również poprosić obsługę na stacji paliw, która ma obowiązek zatankować pojazd.

Jak mogę zapłacić za najem samochodu?

Płatność dokonywana jest po potwierdzeniu rezerwacji auta, za pomocą bankowości internetowej, bądź na miejscu przy odbiorze samochodu. Obsługujemy płatności kartą płatniczą oraz gotówką w zależności od upodobań klienta.

Ile kosztuje wynajem samochodu w RENT ME CAR?

Cena najmu uzależniona jest od wielu czynników, zachęcamy do wypełnienia całego formularza rezerwacji, przez co na końcu dowiedzą się Państwo jaki jest całkowity koszt wynajmu samochodu.

Czy samochody w firmie RENT ME CAR posiadają ubezpieczenie?

Zdecydowanie tak, wszystkie samochodu w naszej wypożyczalni posiadają wymagane ubezpieczenia.

Czy jest limit kilometrów?

Przy krótkoterminowym wynajmie samochodu obowiązuje limit kilometrów na poziome 250km/doba. Limit kilometrów na każdą dobę sumuje się, a w przypadku przekroczenia limitu naliczania jest opłata w wysokości 30 zł, za każe rozpoczęte 100km ponad określoną sumę kilometrów.

Czy kaucja zabezpieczająca jest obowiązkowa?

Wynajem bez uiszczania kaucji jest możliwy powyżej 3 dni oraz w przypadku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które znosi udział własny Najemcy w szkodzie. Zarówno kwota ubezpieczenia jak i wysokość kaucji uzależniona jest od klasy samochodu i podana w opisie pojazdu. Wyjątkiem jest najem pojazdów segmentu PREMIUM, gdzie wysokość kaucji wynosi 3000zł, a jej uiszczenie jest obowiązkowe.

Jak rozwiązana jest sprawa tankowania auta?

Klient odbiera zatankowany samochód do pełna i taki też oddaje.

Czy podstawiacie i odbieracie samochód na lotnisku?

Tak, w pakiecie naszych usług, mamy darmowe podstawienie i odbiór samochodu na lotnisku.

Czy wynajęty pojazd, może prowadzić druga osoba?

Wynajęty samochód, mogą prowadzić tylko osoby, które zostały upoważnione przez wypożyczalnię samochodów RENT ME CAR do prowadzenie pojazdu, poprzez wpisanie ich danych osobowych w umowę najmu pojazdu. Istnieję możliwość wykupienia upoważnienia dodatkowego kierowcy do kierowania pojazdem.

Gdzie mogę jeździć wynajętym samochodem?

Standardowy najem pojazdu w naszej wypożyczalni obejmuje teren całej Polski. Na życzenie klienta istnieje możliwość wykupienia dodatkowego wyjazdu poza granicę Polski, do krajów Unii Europejskiej. Fakt ten, należy zgłosić przed dokonaniem wynajmu pojazdu.

Co gdy spowoduję kolizję/wypadek wynajętym samochodem?

Przede wszystkim w pierwszej kolejności trzeba zadbać o siebie i zabezpieczyć pojazd. Następnie niezwłocznie i jak najszybciej powiadomić wynajmującego o tym fakcie, a na miejsce zdarzenia wezwać policję. Aby uniknąć wysokich i kosztownych opłat związanych z naprawą wynajętego samochodu, polecamy wykupić wcześniej dodatkowe ubezpieczenie, które znosi udział własny w szkodzie na wynajętym pojeździe, dzięki czemu Najemca nie zostanie obciążony kosztami uszkodzonego pojazdu. Dodatkowo ubezpieczenie znosi konieczność uiszczenia kaucji, za wynajęty samochód.

Czy mogę przedłużyć wynajem samochodu?

Oczywiście ! Należy powiadomić wypożyczalnię samochodów RENT ME CAR 24 godziny, przed końcem okresu najmu, wskazanym na umowie, oraz uiścić wpłatę z góry, za dodatkowy okres wybraną formą płatności:

  • osobiście w placówce wynajmującego
  • wpłatą w banku na rachunek wynajmującego, pieniądze muszą zostać zaksięgowane, przed rozpoczęciem się przedłużonej doby najmu !

Czy wystawiacie fakturę VAT?

Oczywiście, jeśli chcesz otrzymać fakturę VAT, musisz zaznaczyć tę opcję w formularzu kontaktowym i podać dane do faktury.

Kiedy zostanie zwrócona kaucja?

Kaucja pobrana w gotówce, jest zwracana podczas odbioru samochodu, jeśli płatność dokonana została przelewem, bądź kartą, wypożyczalnia samochodów RENT ME CAR, przeleje kaucje na wskazany numer konta klienta niezwłocznie po odbiorze samochodu.