Najczęściej zadawane pytania

Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Aby wynająć auto w naszej wypożyczalni samochodów na terenie Gdańska i Trójmiasta wystarczy wybrać jedno z aut w zakładce samochody, a następnie określić czas najmu oraz miejsce odbioru i zwrotu pojazdu . Strona sama zapyta nas o potrzebne dodatki. Teraz trzeba wypełnić formularz kontaktowy i czekać na odpowiedź ze strony obsługi klienta, która potwierdzi rezerwację.

Na etapie wynajmu, czyli odbioru samochodu wymagamy od Państwa następujących dokumentów:

  • Aktualne prawo jazdy, każdego z kierowców, upoważnionych do kierowania pojazdem
  • Paszport lub dowód osobisty ważny przez kolejne 6 miesięcy

UWAGA ! NIE AKCEPTUJEMY ZDJĘĆ DOKUMENTÓW.

Warunkiem wynajmu samochodu jest ukończone 18 lat, oraz posiadanie prawa jazdy kategorii B.

W swojej ofercie wypożyczalni samochodów mamy dostępne auta benzynowe z instalacją LPG, dzięki której koszty eksploatacji wynajętego pojazdu znacznie się zmniejszają. Najemcę nie interesuje nic, poza tym, żeby zatankować samochód benzyną i gazem. Auto po przejechaniu około 1 kilometra, samoczynnie przełączy się na gaz po każdym uruchomieniu silnika , a Najemca odczuje różnicę dopiero gdy pojedzie zatankować pojazd, w postaci pieniędzy, które zaoszczędzi.

Samochody z instalacją LPG posiadają dodatkowy korek wlewu gazu, za pomocą którego tankuje się auto gazem propan-butan. Zależnie od samochodu jaki wybierze Najemca, korek wlewu ukryty będzie pod klapką wlewu benzyny, bądź w tylnym zderzaku auta. Należy podjechać stroną, z której jest umieszczony korek wlewu pod dystrybutor, a następnie podpiąć pistolet do samochodu. Można również poprosić obsługę na stacji paliw, która ma obowiązek zatankować pojazd.

Płatność dokonywana jest po potwierdzeniu rezerwacji auta, za pomocą bankowości internetowej, bądź na miejscu przy odbiorze samochodu. Obsługujemy płatności kartą płatniczą oraz gotówką w zależności od upodobań klienta.

Cena najmu uzależniona jest od wielu czynników, zachęcamy do wypełnienia całego formularza rezerwacji, przez co na końcu dowiedzą się Państwo jaki jest całkowity koszt wynajmu samochodu.

Zdecydowanie tak, wszystkie samochodu w naszej wypożyczalni posiadają wymagane ubezpieczenia.

Przy krótkoterminowym wynajmie samochodu obowiązuje limit kilometrów na poziome 250km/doba. Limit kilometrów na każdą dobę sumuje się, a w przypadku przekroczenia limitu naliczania jest opłata w wysokości 30 zł, za każe rozpoczęte 100km ponad określoną sumę kilometrów.

Wynajem bez uiszczania kaucji jest możliwy powyżej 3 dni oraz w przypadku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które znosi udział własny Najemcy w szkodzie. Zarówno kwota ubezpieczenia jak i wysokość kaucji uzależniona jest od klasy samochodu i podana w opisie pojazdu. Wyjątkiem jest najem pojazdów segmentu PREMIUM, gdzie wysokość kaucji wynosi 3000zł, a jej uiszczenie jest obowiązkowe.

Klient odbiera zatankowany samochód do pełna i taki też oddaje.

Tak, w pakiecie naszych usług, mamy darmowe podstawienie i odbiór samochodu na lotnisku.

Wynajęty samochód, mogą prowadzić tylko osoby, które zostały upoważnione przez wypożyczalnię samochodów RENT ME CAR do prowadzenie pojazdu, poprzez wpisanie ich danych osobowych w umowę najmu pojazdu. Istnieję możliwość wykupienia upoważnienia dodatkowego kierowcy do kierowania pojazdem.

Standardowy najem pojazdu w naszej wypożyczalni obejmuje teren całej Polski. Na życzenie klienta istnieje możliwość wykupienia dodatkowego wyjazdu poza granicę Polski, do krajów Unii Europejskiej. Fakt ten, należy zgłosić przed dokonaniem wynajmu pojazdu.

Przede wszystkim w pierwszej kolejności trzeba zadbać o siebie i zabezpieczyć pojazd. Następnie niezwłocznie i jak najszybciej powiadomić wynajmującego o tym fakcie, a na miejsce zdarzenia wezwać policję. Aby uniknąć wysokich i kosztownych opłat związanych z naprawą wynajętego samochodu, polecamy wykupić wcześniej dodatkowe ubezpieczenie, które znosi udział własny w szkodzie na wynajętym pojeździe, dzięki czemu Najemca nie zostanie obciążony kosztami uszkodzonego pojazdu. Dodatkowo ubezpieczenie znosi konieczność uiszczenia kaucji, za wynajęty samochód.

Oczywiście ! Należy powiadomić wypożyczalnię samochodów RENT ME CAR 24 godziny, przed końcem okresu najmu, wskazanym na umowie, oraz uiścić wpłatę z góry, za dodatkowy okres wybraną formą płatności:

  • osobiście w placówce wynajmującego
  • wpłatą w banku na rachunek wynajmującego, pieniądze muszą zostać zaksięgowane, przed rozpoczęciem się przedłużonej doby najmu !

Oczywiście, jeśli chcesz otrzymać fakturę VAT, musisz zaznaczyć tę opcję w formularzu kontaktowym i podać dane do faktury.

Kaucja pobrana w gotówce, jest zwracana podczas odbioru samochodu, jeśli płatność dokonana została przelewem, bądź kartą, wypożyczalnia samochodów RENT ME CAR, przeleje kaucje na wskazany numer konta klienta niezwłocznie po odbiorze samochodu.

Prosimy tego nie robić ! Jeśli zajdzie wyjątkowa sytuacja, prosimy poinformować nas niezwłocznie telefonicznie, na numer infolinii. W innym wypadku wypożyczalnia samochodów RENT ME CAR może nałożyć karę przewidzianą w OWU.

Przyjedź samochodem na wskazany adres w umowie najmu. Samochód możesz zwrócić wcześniej, lecz nie później niż do czasu określonego w umowie najmu. Umyj i zatankuj wcześniej auto, a następnie sprawdź z pracownikiem wypożyczalni samochodów RENT ME CAR czy nie ma żadnych uszkodzeń samochodu, zarówno zewnątrz jak i w wewnątrz. Zwróć kluczyki i dokumenty od auta. Wypożyczalnia samochodów RENT ME CAR nie odpowiada za rzeczy pozostawione w samochodzie, po jego zwrocie.

W celu świadczenia najlepszych usług, przygotowaliśmy dla naszych klientów dodatkowe opcje, które można wybrać do wynajętego samochodu, takie jak fotelik dla dziecka, nawigacja GPS, możliwość oddania brudnego auta, czy wyjazd samochodem poza granice Polski do krajów UE.

Wszystkie nasze pojazdy w okresie od 1 listopada do 31 marca jeżdżą na oponach zimowych, poza tym okresem, samochody są na oponach letnich.

Tak, pod warunkiem, że będą one zamknięte w odpowiednich pojemnikach do przewożenia zwierząt oraz auto nie przejdzie zapachem zwierzaka. W innym przypadku, na Najemcę zostanie nałożona opłata za sprzątanie samochodu, bądź pranie tapicerki.

Ogólne warunki umowy, kategorycznie zabraniają palenia w samochodzie papierosów, papierosów elektronicznych i wszelkich podobnych wyrobów nikotynowych.. Za złamanie tego zapisu, Najemca zostanie obciążony karą. Nasze samochody posiadają czujniki odpowiedzialne za wykrywanie dymu z papierosa.

Jak najszybciej należy skontaktować się z wypożyczalnią samochodów, poinformować o fakcie awarii, bądź kolizji, a my udzielimy potrzebnej pomocy w postaci samochodu zastępczego.

Skontaktuj się z wypożyczalnią samochodów RENT ME CAR jak najszybciej się da, a my zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby pomóc odnaleźć zagubiony przedmiot, lecz nie gwarantujemy odnalezienia przedmiotu i nie odpowiadamy, za rzeczy pozostawione w samochodzie.